PAYLAŞ

Kadın pedinin kadınların regl döneminde kullandıkları bir araç olduklarını biliyor olsak bile çok farklı kullanım amaçları da varmış…

1. Askerde giyilen postallar

2

Askerlik yapanlar bilir. Bu postalların giyilebilir olması için deyim yerindeyse üzerinden kamyonla geçip yumuşatmak gerekir. Kimi içerideki nemi çekmesi için, kimi ise ayağı vurmasın diye hijyenik pedi botlarının içinde kullanıyor.

2. Sıcak günlerde gömlek yakası için ideal

3

Hepimiz biliyoruz ki yaz sıcaklarında gömlek yakalarındaki kirlerle başımız belaya giriyor. Bu soruna en ilginç çözüm ise ped ile gerçekleşiyor. Ayrıca kıyafetlerin kol altlarına da teri emmesi için yerleştiriliyor.

3. Yükün altında yumuşaklık olması için omuzlarına koyan askerler

4

Omzunuza binen yükün etkisiyle bir süre sonra canınızı acıtmaya başlayan çanta veya bavul iplerine karşı kullanılıyor, omuz bölgenize yerleştirdiğiniz taktirde yumuşatma etkisi gösteriyormuş.

4. Kameralarda bile kullanılıyor

5

Ne alaka diyeceksiniz. Ancak havanın nemli olduğu saatlerde yapılan dış çekimlerde kamera merceğinin üzerine yerleştiriliyor ve merceğin nemden etkilenmemesi sağlanıyor.

5. Araba motoru mu? Yok artık

6

Üstün emici özelliği sebebiyle araba motorlarında birikmiş olan yağların kolay bir şekilde temizlenmesi amacıyla kullanılıyor.

6. Fayans temizliği için bile kullanılıyor

1

Fayanslardan kıl, tüy, iğne gibi şeyleri almak zordur. kadın pedinin yapışkan kısmı ise elinizde alamadığınız tüm bu maddeleri kolaylıkla almanıza yardımcı oluyor.

7. Ormanda yardımcı

7

Açık havada, ormanda veya sineğe maruz kalabileceğiniz her yerde ilaç sıkılmış kadın pedini kemerine takarak sinek-böcek kovanlar var.

BİR CEVAP BIRAK